Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü

Atık Isı Tesisi Yatırımı Tamamlanmıştır
31 Aralık 2012
Sayın Ortaklarımıza Duyuru
31 Aralık 2012

Hereke Kürek Takımı Bundan Böyle “Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü “ olarak yoluna devam edecek.

Nuh Çimento, Hereke’nin deniz sporlarındaki büyük değeri olan Sümerspor Kürek Takımına bugüne kadar verdiği sponsorluk desteğini arttırmak ve takımın başarılarını yurt dışına taşımak için kulüple birleşme kararı verdi. Bu çerçevede yapılan genel kurulda takımın ismi “Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü” olarak değiştirildi.
1925 yılında kurulan ve uzun yıllar büyük başarılara imza atarak birçok milli sporcu yetiştiren Hereke Sümerspor Su Sporları Kulübü, Sümerbank’ın ve Hereke Belediyesinin kapanmasından sonra kendi ayakları üzerinde kalmaya çalıştı. Maddi ve manevi yönden sıkıntılar içinde olan kürek kulübüne Hereke’ye her türlü yardımı esirgemeyen Nuh Çimento sahip çıktı.
Hereke’nin önde gelen isimleri ve kürek kulübü yöneticileri, bölgesinde faaliyet gösteren spor kulüplerine her zaman destek olan Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Atalay Şahinoğlu ile yaptıkları görüşmeler sonrasında Nuh Çimento, Hereke Kürek Kulübüne destek olma kararı verdi. Bu gelişmeler sonrasında yapılan kongrede kulübün yeni yönetimi seçildi ve ismi ile ilgili tüzük değişikliğine gidildi. Kongrede alınan karar ile kulübün adı Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü olarak değiştirildi ve yönetimine İsmail Kocabaş, Sancar Dere, Osman Demirci, Fikret Bora, Ferhat Mercan, Necmi Can, Ercüment Atayeri, Nuh Çimento yetkililerinden Zafer Akman ve Oğuz Aydinç seçildi.

Milli Takıma İki Sporcu

Nuh Çimento’nun desteği ile ulusal ve uluslararası alanlarda büyük başarılar elde etmek ve milli sporcular yetiştirmek amacı ile mücadele edecek olan Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü, yeni ismi, yeni logosu ve yenilenen yönetimi ile ilk başarısına imza attı. Sakarya Kırkpınar mevkiinde yapılan Milli Takım seçmelerine katılan Hereke Nuh Çimento Kürek Kulübü burada büyük bir başarı sergiledi. Bulgaristan’ın Plovdiv şehrinde yapılacak olan  Dünya Gençler Şampiyonasında Türkiye’yi, Hereke Nuh Çimento, Fenerbahçe ve Galatasaray Kürek Takımlarında dereceye giren sporcular temsil edecek.
Nuh Çimento Yönetim Kurulu Başkanı Atalay ŞAHİNOĞLU, Türk Milli Takımını Bulgaristan’da temsil edecek, Harun ZEREN, Semih Süha ÖR ve Antrenör Belgin KABASAKAL’ı makamında kabul etti. Ziyarette, Kürek Kulübü Başkanı İsmail KOCABAŞ ve Yönetici Zafer AKMAN da hazır bulundu. Atalay ŞAHİNOĞLU Milli Takıma seçilen sporculara ve antrenöre hediye çeki verdi.