Nuh Çimento Ve Nuh Yapı Bayileri Budapeşte’de

Nuh Çimento Olağan Genel Kurul Toplantısı Yapıldı
27 Nisan 2012
Esas Sözleşme Değişiklikleri ile İlgili Genel Kurul Toplantısı
26 Haziran 2012

Nuh Çimento ve Nuh Yapı şirketlerinin ortaklaşa düzenlediği geleneksel bayi toplantısı  07-10 Haziran tarihleri arasında Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olan Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de gerçekleştirildi.

Bayi gezisinin ilk günü panaromik şehir turu ile başladı. Bu turda bayiler, Özgürlük Anıtı, Mathias Kilisesi, Kahramanlar Meydanı ve Kanuni Sultan Süleyman’ın daveti ile Budapeşte’ye gelerek tekke kuran, hoşgörüsü ile Budin halkının sempatisini kazanmış  Bektaşi Dervişi olan Gül Baba Türbesi gibi önemli turistik yerleri görme imkanı buldular.
Seyahatin ikinci gününde,  Nuh Grup Şirketlerinin Yönetim Kurulu Üyelerinden, Mehmet ESKİYAPAN, Nuh ESKİYAPAN, Osman ÖZKAN, Ahmet İlhan GÖBÜLÜK, Hasan ÇUHACI ve Hakkı ARIKAN’ ın da katılımlarıyla sabah kahvaltısı ve ardından bayi toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya, Mehmet ESKİYAPAN’ın davetiyle Macaristan Ticari Müşavirimiz Seda SEVGİ’de katıldı ve toplantıda Macaristan hakkında detaylı bilgi ve yatırım olanaklarından bahsetti. Daha sonra inşaat sektörünün 2011 yılı değerlendirmesi yapılarak 2012-2013 yılı beklentileri paylaşıldı. Nuh Çimento Genel Müdür Yardımcısı Muzaffer Kayhan tarafından Nuh Çimento’nun yapmış olduğu yatırımlar ve yenilikler hakkında bilgi verildi.
Toplantıda özellikle hazır beton sektöründe yaşanan sıkıntılar ve çözüm yolları hakkında fikir alış verişinde bulunuldu.  Bu konu ile ilgili Nuh Beton Genel Müdürü Ayhan GÜLERYÜZ tarafından beton sektörü ve sektörün geleceği hakkında bilgilendirme yapıldı. Son olarak Nuh Yapı Genel Müdürü Halim TEKKEŞİN, Gazbeton ve Kireç sektörü ile ilgili bir konuşma yaptı. Konuşmaların sonrasında Nuh Çimento ve Nuh Yapı bayilerinin soruları şirket yöneticileri tarafından yanıtlandı. Toplantı sektöre ait dilek ve temennilerin dile getirilmesinin ardından sona erdi.
Gün boyu süren toplantının ardından aynı günün akşamı Tuna nehri üzerinde Tekne Turu ile akşam yemeği yenildi. Şehrin muhteşem ışıklandırması, manzarası ve beğeni toplayan etkinlikler ile bayiler günün yorgunluğunu üzerlerinden attılar.
Seyahatin üçüncü gününde Estergon turu yapıldı. Keltler, Romalılar ve Osmanlılar hakimiyetine girmiş olan Estergon Kalesini bayiler, Slovakya tarafına geçerek kalenin muhteşem görüntüsünü seyretme imkanı buldu. Gezinin son akşamı yapılan muhteşem Gala Gecesi ile son buldu.
Nuh Çimento ve Nuh Yapı bayileri Budapeşte gezisinin son gününü alışveriş yaparak ve dinlenerek geçirdiler. Akşamında ise Türkiye’ye dönen bayiler gerçekleştirilen geziden duydukları mutluluğu ve memnuniyeti Nuh Grubu yöneticilerine teşekkür ederek dile getirdiler.