Nuh’un Bayileri Uzakdoğu’da

Nuh Çimento İlköğretim Okulu Açıldı
28 Şubat 2007
Nuh Çimento Matra Projesi Kapsamında Ödüllendirildi
11 Temmuz 2007

Nuh Grubu bünyesinde bulunan, Nuh Çimento ve Nuh Yapı şirketlerinin geleneksel bayi gezisi 23-30 Nisan 2007 tarihleri arasında, Tayland ve Singapur’un içinde bulunduğu Uzakdoğu ülkelerine gidilerek gerçekleştirildi.

Gezi, İstanbul Atatürk havalimanı dış hatlar terminalinde buluşulmasının ardından Singapur’a hareket ile başladı. Dubai’de yapılan yakıt ikmalinden sonra Singapur üzerinden Bangkok’a ulaşıldı. Otele yerleştikten sonra kalan yarım gün içinde Bangkok şehir turu yapıldı. Turda, uyuyan buda, altın buda, oturan buda, parlamento binası, demokrasi meydanı, kraliyet caddesi, devlet konukevi ziyaret edildi. Ayrıca, Tayland’ın simgesi olan fillerin bir saatlik inanılmaz şovu izlendikten sonra, meşhur Bonzai ağaçlarını ve birbirinden güzel orkide çeşitleri görülmeye gidildi.
Gezinin üçüncü gününde, otobüslerle Tayland’ın gözde sayfiye ve tatil merkezi Pattaya’ya doğru yola çıkıldı. Yolun üzerinde bulunan ünlü mücevherat fabrikası ziyaret edildi ve burada yapılan alış verişten sonra Pattaya’ ya varıldı. Otele yerleştikten sonra serbest zaman içerisinde alışveriş ve dünyaca ünlü Tayland masajı ile günün yorgunluğu atıldı. Otelde yenen akşam yemeğinin ardından, Uzakdoğu’nun muhteşem kostümleri içindeki dansçıların, değişen dekorlarla sahneledikleri Broadway tarzı gösterilerini izlemek için Alkazar Dans Show’a gidildi.
Gezinin dördüncü gününde, otelde bayi toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda çimento, hazır beton ve inşaat sektöründeki 2006 yılı performansı, 2007 yılı ile ilgili öngörü ve görüşler değerlendirildi. Toplantıda ayrıca, Nuh Grubu yönetim kurulu üyelerinden Sn.Ahmet İlhan GÖBÜLÜK, Sn.Osman ÖZKAN, Nuh Çimento Sanayi A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Sn.Muzaffer KAYHAN, Satış ve Pazarlama Müdürü Sn.Hilmi KEMENT ve Nuh Beton A.Ş. Genel Müdürü Sn. Ayhan GÜLERYÜZ birer konuşma yaptılar. Toplantı dilek ve şikayetlerin değerlendirilmesinin ardından topluca hatıra fotoğrafı çekilmesi ile sona erdi. Toplantı sonrası günün kalan kısmında, dünyanın en büyük timsah çiftliği ziyaret edildi. Burada timsah bakıcılarının yüzlerce timsah ile yaptıkları nefesleri kesen tehlikeli gösterileri ve bir o kadar da zevkli şovları izlendi.
Gezinin beşinci günü, sürat tekneleriyle Pattaya’nın çevresindeki en güzel tropik adalardan biri olan Mercan adasına hareket edildi. Bayiler gün boyunca adanın turkuaz renkli denizinde yüzme ve güneşlenme imkanı buldular. Günün sonunda ise tur boyunca Türk yemeklerine duyulan özlemi gidermek için Alaturka Restoranda akşam yemeği yenildi.
Gezinin altıncı gününde, Pattaya’dan Bangkok havaalanına transferin ardından Singapur’a hareket edildi. Singapur’a varıştan ve otele yerleştikten sonra günü dinlenerek geçiren bayiler akşam  yemeği için gece safarisi turuna çıktılar.  Bu turda özel elektrikli trenlere binilerek dünyanın çeşitli bölgelerinden getirilen vahşi hayvanların doğal ortamdaki yaşantısı yakından izlendi.
Gezinin son gününde, Sigapur’un simgesi balık aslan (Merlion), Çin mahallesi, Hint mahallesi, eski parlamento binası, finans bölgesi ve ünlü botanik bahçeleri, öğleden sonra ise Sentosa adasına geçilerek yunus balıklarının şovu, Singapur’un tüm tarihinin mumyalarla anlatıldığı müze ve deniz seviyesinin altında inşa edilen büyük akvaryum gezildi. Akşam geç saatlerde ise Sentosa adasından şehir merkezine özel teleferiklerle muhteşem manzara eşliğinde dönüş yapıldı. Yüzlerde ise ertesi gün Türkiye’ye dönülecek olmanın heyecanı vardı.
İstanbul’a ulaşıldığında yoğun bir yılın yorgunluğunu üzerlerinden attıklarını söyleyen bayiler, geziden duydukları mutluluğu dile getirdiler.