Sosyal Sorumluluk

Sürdürülebilirlik

Çevreci

Nuh Çimento Sanayi A.Ş., ürettiği ürünün kalitesi, kapasitesinin büyüklüğü, teknolojik gelişmeleri üretim aşamalarına yansıtmada öncü olmasının yanında yatırımlarında çevresel faktörleri dikkate alan bir tutum sergilemektedir.

 

Çevre Düzenleme ve Peyzaj

Nuh Çimento Sanayi A.Ş. fabrika içerisinde yürüttüğü yeşil alan projesi ile her boş alanı çim ekerekyeşillendirmektedir. Yapmış olduğu mevsimlik çiçek ekimleri ve kurduğu şelale sistemleri ile fabrika  ortamlarının  soğuk yüzünden  ziyade huzur veren bir çalışma ortamı  kurarak  peyzaj ve yeşil alan çalışmalarını hızla yürütmektedir.

Fabrika içerisinde yapılan çalışmalarla kısıtlı kalmayarak yılda 25.000 bitki ekimi hedeflemiş ve bu hedefi de geride bırakarak yılda 30.000 bitki üretimi ile birçok  alanda  fidan ekimi ve çiçek ekimi faaliyetleri yürütmüştür.

Fabrika içerisinde bulunan tüm yollar beton yol olmakla beraber günlük olarak yol temizleme araçları ile temizlenmekte ve 138 filtre ile oluşturulan tozsuzlaştırma faliyetleri yürütülerek her daim temiz bir ortam sağlanmaktadır.

Fabrika içerisindeki yapıların boyaları toza ve güneş ışığına dayanaklı özel boyalardan seçilerek üst seviyede bir görüntü  sağlanmıştır.

Marn Ocağı öngörünümünün ağaçlandırılması (28.000 ağaç)